• نام: Terminator: The Sarah Connor Chronicles
  • کارگردان : Charles Beeson , Jeffrey G. Hunt , David Nutter
  • نویسنده : James Cameron , Josh Friedman , Gale Anne Hurd
  • سال: 2008-2009

خلاصه داستان:

طبق معمول سارا و جان در حال تغییر مکان از شهری به شهر دیگر هستند داستان در سال 1999 از جایی شروع میشود که سارا و جان به شهر تازه ای نقل مکان کرده اند و روز اول حضور جان در مدرسه است. جان درروز اول مدرسه با شاگردی به اسم کمرون آشنا میشود که یک دختر کاملا معمولی به نظر میرسد. سر کلاس کرومارتی در نقش یک معلم حاضر میشود و از روی لیست حضور و غیاب دانش آموزان جان کانر را پیدا میکند و شروع به تیر اندازی به سمتش میکند و از اینجا تیریلر هیجان انگیز ترمیناتور با درگیری که بین کمرون و کرومارتی ایجاد میشود.

قبل از عید (سال 96) این سریال رو دانلود کردم و اولش فکر میکردم حداقل کیفیت فیلمنامه یا خود سریال در حد سری های ترمیناتور باشه.

وقتی که اپیزود اول رو میدیم کشش داستان خوب بود ولی رفته رفته تناقض ها بیشتر شد و ایراد ها بیشتر و خود سریال مزخرف و مزخرف تر…

ربات جیوه ای

ربات جیوه ای

ربات جیوه ای

ربات جیوه ای

ربات جیوه ای

مشکل اصلی که من با خود ترمیناتور دارم چه سریالش چه 5 گانش برخی خیال پردازی های نویسنده هست که اصلا منطقی و علمی نیست مثلا رباتی که جنسش از جیوه هست و هرزمانی بخواد میتونه جامد یا مایع بشه و وقتی مایع میشه اثری از مدارها و دیگر اجزاش نیست و از اون بدتر وقتی هست که این ربات جیوه ای تبدیل حالت میده و مثل انسان میشه و کاملا بی عیب و نقص هست…

من همیشه با فیلم هایی که دارای تناقض هایی هستند مشکل ندارم و برای من ماتریکس هم دارای تناقض هایی هست ولی باز میشه برای اونا جوابی پیدا کرد که توی ترمیناتور فقط میشه جواب های کودکانه داد.

این سریال جلوه های ویژه بصری بسیار مزخرفی نسبت به 5 گانه ترمیناتور داشت.

پرش های داشتانش هم تعریفی نداشت وسط یک جریان وارد گذشته یا آینده میشد که هم جذابیت رو حذف میکرد و هم کسل کننده بود.

در بعضی از اپیزود ها هم کاراکتر ها و داستان ها رو کاملا فراموش میکرد و معلوم نبود کاربرد اون کاراکتر ها اصلا چیه.

دقیقا فاز سریال مشخص نبود بعضی جاها شدیدا درام و بی ربط به داستان اصلی و بعضی جاها علمی تخیلی که اون هم بیشتر فانتزی بود تا علمی تخیلی.

من بعد از مدتی فکر میکردم نویسنده سریال جیمز کامرون (نویسنده 5 گانه ترمیناتور) نیست چون این سریال خیلی مزخرف تر از سینمایی هاش هست که بعد ها فهمیدم جیمز کامرون توی گروه نویسندگان سریال بود و این واقعا باعث تاسف هست.

همون اپیوزد های اولش نظرم کلا دررابطه با سریال عوض شد و قصد داشتم دیگه به تماشا کردن ادامه ندم ولی بخاطر وقت گذرانی قبل از خواب هر شب میدیدم.

اوایل هر شب یک اپیوزد کامل رو میدیدم ولی رفته رفته دیگه حوصله نگاه کردنش رو نداشتم و تبدیل شد به نصف اپیزود (20 دقیقه) در هر شب…

بلاخره تا اپیزود 22 از سیزن 2 رو نگاه کردم در نهایت داستان کاملا باز میمونه و دلیلش این هست که قرار بود فصل سومی هم ساخته بشه که هیچ وقت ساخته نشد و ما با یک داستان تقریبا ناقص طرف هستیم و قراره خودمون رو باهاش سرگرم کنیم.

نتیجه:

قبل از شروع به دنبال کردن هر سریالی اول یه سری اطلاعات اصلی رو در رابطش بدونید بعد شروع کنید.

سریال بسیار مزخرفی هست و ارزش نگاه کردن نداره که هیچ، ارزش دانلود هم نداره

بیشتر شبیه فیلم های فانتزی هست تا سریال علمی تخیلی

اگه دنبال وقت پر کردن هستید هم باز توصیه نمیکنم وقتتون رو باهاش بگذرونید و بهتره سریال دیگه ای پیدا کنید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *